Formlabs Form 3B Zobacz większe

Formlabs Form 3B

formlabsform3B

Nowy

25 050,00zł brutto

20 365,85zł netto

Więcej informacji

 
Stomatologiczna drukarka 3D 
 

Formlabs Form 3B to specjalistyczna drukarka 3D opracowana specjalnie do zastosowań stomatologicznych. Dzięki udoskonaleniu tradycyjnej technologii stereolitografii (SLA) uzyskano bardzo wysoką precyzje druku. Wyjątkowo mała plamka lasera (0,085mm) umożliwia drukowanie z ultra-precyzyjną dokładnością wymiarową. Technologia LFS zapewnia powtarzalne i niezawodne drukowanie z dokładnością 25 mikrometrów, bez utarty dużej szybkości i wydajności. Szeroka gama materiałów specjalistycznych w tym żywice dentystyczne i biozgodne otwiera szerokie możliwości stosowania w protetyce, implantologii, ortodoncji.

 

Dostępne materiały

Standard Grey – materiały standardowe w kolorze: czarnym, białym i szarym, podstawowe żywice do prototypowania i wytwarzania seryjnego.

Castable Wax* – materiał zalecany dla jubilerów i techników dentystycznych jako matryca do form odlewniczych, wypala się bezresztkowo.

Dental Model* – materiał o wyglądzie imitującym gips ułatwia przejście na produkcję cyfrową, polecany do tworzenia modeli uzębienia, łuków zębowych z wymiennymi matrycami.

Dental LT Clear* – biokompatybilny, przezroczysty materiał o wysokiej odporności na zużycie, polecany do wykonywania aparatów korekcyjnych, nakładek i szyn.

Dental SG* – biokompatybilny materiał używany w implantologii do drukowania prowadnic chirurgicznych, które umożliwiają precyzyjne umieszczenie implantu.

Dental Denture Base i Teeth* – Biokompatybilne żywice zaprojektowane do precyzyjnego druku 3D protez całkowitych i koron tymczasowych. Realistyczne kolory i najwyższa dokładność wymiarowa zapewniają pacjentom wygodę użytkowania.

 

 

Dokładniejsze odwzorowanie detali

 

  • Ulepszony system optyczny steruje wiązką lasera o wielkości 85 mikrometrów
  • Opracowana przez Formlabs technologia LFS (Low Force Stereolithography) pozwala drukować z dużo większą precyzją w porównaniu z innymi drukarkami 3D SLA.
  • Sterowanie za pomocą dotykowego ekranu
  • Złącze USB, Wi-Fi i Ethernet
  • Kompletny ekosystem: drukarka 3D, oprogramowane PreForm, stacja czyszcząca - Form Wash, urządzenie do naświetlania UV wydruków - Form Cure, zestaw akcesoriów Finish Kit

 

 
 
Dane techniczne

Drukarka 3D Form 3B cechuje się łatwością obsługi za pomocą dotykowego panelu i intuicyjnego oprogramowania PreForm (w zestawie z urządzeniem). Wymiary urządzenia, cicha praca oraz brak szczególnych warunków pracy pozwalają na wdrożenie w każdym miejscu.

Obszar roboczy

145 x 145 x 185 mm

Materiały

Standard, Castable Wax, Denture Base i Teeth, Dental Model, Dental SG, Dental LT Clear

Średnica plamki lasera

85 mikrometrów

Moc lasera

250 kW

Oprogramowanie

Preform

Wysokość warstwy

25-300 mikrometrów

Wymiary

405 x 375 x 530 mm

Waga

17.5 kg

 

 

Dlaczego Formlabs Form 3B?

 Bezkonkurencyjna jakość i precyzja                         Zautomatyzowany system podawania żywicy
Niezawodność pracy urządzenia i łatwa obsługa           Stale poszerzająca się oferta materiałów do druku  
 

 

Opis

Technologia druku / materiałSLA / DLP - drukowanie żywicą fotopolimerowa
Obszar roboczy - maks. wymiar osi X,Y lub Z... Mały (15-19cm)
Obudowa otwarta/zamkniętazamknięta
ProducentFormlabs

30 Inne produkty w tej samej kategorii: