Żywice i tusze do drukarek 3D

Jest 5 produktów.

Aktywne filtry

Żywica do drukarek 3D - podstawowe informacje i charakterystyka

Żywica do druku 3D w postaci płynnej jest aplikowana do specjalnego pojemnika, który jest nazywany również kontenerem. W kolejnym etapie stół roboczy zostaje zatopiony na ściśle określoną odległość od materiału światłoutwardzalnego. Przeważnie odległość zawistałyera się w przedziale od około 0,025 mm do 0,1 mm. Im jest mniejsza, tym wydruk będzie bardziej szczegółowy. Dodatkowo czas potrzebny na zakończenie procesu drukowania technologią addytywną będzie dłuższy.

W następnym kroku żywica do drukarek 3D podlega procesowi fotopolimeryzacji. W praktyce oznacza to zmianę stanu skupienia z ciekłego na. Żywice do druku 3D znajdują zastosowanie w projektach, w których wysoka szczegółowość i precyzja są priorytetem. Wydruki wykonane metodą światłoutwardzalną charakteryzują się niską absorpcją wody i co najważniejsze, niewielkim skurczem. Kolejną zaletą drukarek wykorzystujących technologię addytywną jest taki sam czas wydruku.

W codziennym użytkowaniu oznacza to możliwość dokładnego zaplanowania czasu niezbędnego na wydrukowanie serii modeli. Dodatkowo ta właściwość jest kluczowa w sytuacji, w której należy wydrukować kilka elementów w tym samym czasie. Jeżeli po zakończonej pracy w kontenerze zostanie niewykorzystana żywica, można ją śmiało przelać z powrotem do pojemnika i wykorzystać przy okazji kolejnych wydruków.

Żywice do druku 3D dostępne w ofercie

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór żywic 3D charakteryzujących się nie tylko różnymi kolorami, ale przede wszystkim właściwościami. Oferujemy m.in. standardowe żywice do drukarek 3D wyróżniające się sztywnością i uniwersalnym zastosowaniem. Doskonale nadają się do druku cienkowarstwowego.

Ponadto zapewniają wysoką dokładność formowania. Żywice standardowe są używanie m.in. do druku części testowych, szybkiego prototypowania, a także do produkcji elementów używanych w testach funkcjonalnych. W tej sekcji znajdą Państwo także elastyczne żywice do druku 3D. Jak sama nazwa podpowiada, są one przeznaczone do drukowania modeli wyróżniających się elastycznością. Ta cecha sprawia, że są odporne na drgania, wibrację, naprężenia i nacisk. 

Pozostały asortyment

Kolejną propozycją są twarde żywice 3D. Materiał tego typu idealnie sprawdzi się do drukowania modeli charakteryzujących się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Na szczególną uwagę zasługują również żywice jubilerskie (do wypalania). Przeznaczone są do wykonywania odlewów przy wykorzystaniu tak zwanej metody wosku traconego. W tej sekcji można znaleźć m.in. żywice z naklejkami NFC (chipem), współpracujące z wybranymi modelami drukarek. Dodatkowo proponujemy biozgodne żywice wykorzystywane w branży stomatologicznej. Materiał tego typu jest w pełni bezpieczny dla człowieka i pozwala na drukowanie niezwykle precyzyjnych modeli.

Żywica do druku 3D - co jeszcze warto o niej wiedzieć?

W zależności od konkretnego producenta materiału światłoutwardzalnego ilość żywicy w pojemniku jest podawana w mililitrach lub gramach. Oferujemy żywice 3D w opakowaniach o pojemności 500 ml, 1 l oraz wadze 500 g i 1 kg. Szeroki wybór kolorów gwarantuje uniwersalne zastosowanie. W asortymencie naszego sklepu dostępne są żywice bezbarwne, a także białe, czarne, zielone, niebieskie, cieliste, żółte, czerwone, szare, pomarańczowe, fioletowe, fuksjowe i inne. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących żywic i innych produktów dostępnych w naszym sklepie, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Światłoutwardzalne żywice do drukarek 3D są wykorzystywane w technologiach druku trójwymiarowego, takich jak SLA, DLP, LED UV, LCD i innych. Zasada działania drukarek działających w oparciu o metodę addytywną polega na utwardzaniu płynnej żywicy za pomocą emitowanej wiązki lasera. Żywice do drukarki 3D umożliwiają drukowanie niezwykle precyzyjnych modeli wyróżniających się gładką powierzchnią. Asortyment naszego sklepu obejmuje wysokiej jakości żywice do drukarek 3D, takich marek jak XYZprinting i eSun.