Drukarki 3D w technologii SLS

Jest 1 produkt.

Co to jest technologia SLS? Rozwinięcie skrótu SLS, z ang. Selective Laser Sintering, opisuje metodę opierającą się o selektywne spiekanie proszków polimerowych. Ta technologia znajduje zastosowanie m.in. w prototypowaniu i drukowaniu niewielkich serii modeli. Metoda druku 3D SLS to jedna z najstarszych technologii przyrostowych należących do grupy Powder Bed. Zasada działania drukarki 3D SLS polega na wykorzystaniu wiązki lasera do selektywnego spiekania (łączenia, spajania) następnych warstw proszków polimerowych. Asortyment naszego sklepu obejmuje wysokiej klasy drukarki 3D SLS marki XYZprinting i innych.

Aktywne filtry

Drukarka 3D SLS XYZprinting MfgPro230xS

Drukarka 3D MfgPro230xS Zdolna do drukowania wysokowydajnych prototypów i gotowych produktów najwyższej jakości przy niskich kosztach eksploatacji MfgPro230 xS to drukarka 3D SLS o wysokiej prędkości drukowania 20 mm/h przy objętości drukowanego elementu 230x230x230 mm i skróconym czasie chłodzenia, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji małoseryjnej i procesów projektowania...

278 000,00 zł

Druk 3D SLS - najważniejsze informacje

Największymi zaletami technologii SLS są bardzo wysoka precyzja i szczegółowość wydrukowanych modeli oraz doskonałe właściwości mechaniczne. Takie połączenie sprawia, że drukarki 3D SLS znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle. Idealnie nadają się do drukowania skomplikowanych elementów maszyn, urządzeń i pojazdów. Ponadto metoda selektywnego spiekania proszków polimerowych znacząco przyspiesza cały proces prototypowania. W praktyce oznacza to skrócenie drogi do uzyskania finalnego produktu spełniającego wszystkie założenia projektowe.

W jaki sposób działają drukarki 3D SLS?

Jak przebiega druk 3D SLS? W pierwszym kroku, zarówno proszek, jak i obszar roboczy urządzenia zostają wstępnie podgrzewane. Następnie recoater, czyli zgarniacz jest odpowiedzialny za precyzyjne rozprowadzenie warstwy wstępnie podgrzanego proszku, bezpośrednio na obszarze roboczym. W dalszej kolejności laser, a dokładnie wiązka emitująca laser w długim paśmie podczerwieni, skanuje kontury warstwy naniesione przez recoater. Drukarka 3D SLS szczegółowo analizuje cały przekrój modelu, dzięki czemu finalny projekt wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Kolejny etap to selektywne spiekanie. W wyniku tego procesu poszczególne cząstki proszku polimerowego trwale łączą się ze sobą. W następnym etapie przestrzeń robocza drukarki obniża się i tym samym udostępnia miejsce dla zgarniacza, który precyzyjnie nanosi kolejną warstwę proszku polimerowego.

Zasada działania drukarki 3D SLS — ciąg dalszy

Cały proces zostaje powtórzony do momentu, gdy projekt uzyska pełną geometrię. Warto również wspomnieć, że wszystkie czynności odbywają się w atmosferze ochronnej. Wykorzystanie azotu, czyli gazu niepalnego gwarantuje, że w trakcie druku w technologii SLS nie dojdzie do spalenia proszku. Po ostygnięciu modelu należy go oczyścić. Do tego celu przeważnie używa się powietrza pod ciśnieniem lub specjalnego środka czyszczącego. Z kolei proszek polimerowy, który nie został spieczony, można częściowo ponownie wykorzystać.

Zalety druku 3D w technologii SLS

Druk 3D SLS gwarantuje doskonałe przyleganie i wytrzymałość pomiędzy każdą kolejną warstwą spieczonego proszku polimerowego. Połączenie wysokiej odporności na rozciąganie i sprężystości gwarantuje szerokie zastosowanie. Drukarki 3D SLS nie wymagają używania dodatkowych podpór. Co więcej, wydruki można poddawać obróbce postprocessingowej. Asortyment naszego sklepu obejmuje drukarki 3D SLS umożliwiające zmianę grubości warstwy proszku w zakresie od 0,08 mm, poprzez 0,1 mm, 0,15 mm aż do 0,2 mm. W praktyce oznacza to uzyskanie wysokiej precyzji i dokładności wymiarowej. Kolejnymi zaletami urządzeń dostępnych w tej kategorii są wysoka prędkość wydruku, wydajny i niezawodny laser wyróżniający się dużą mocą, obsługa różnych typów plików i duży obszar roboczy. Oferujemy niezawodne drukarki 3D SLS przeznaczone do intensywnej pracy, m.in. na potrzeby przemysłu. W przypadku pytań dotyczących drukarek 3D SLS, instalacji, montażu i szkolenia z obsługi zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.