Drukarki 3D w szkole i na uczelni

|

Post dodany przez aemca.pl

|

0 Komentarz


Drukarki 3D w szkole i na uczelni

Technologia druku 3D niesie ze sobą szereg możliwości, coraz chętniej wykorzystywanych w polskich szkołach czy uczelniach. Uczniowie nabywają kolejne umiejętności, które już niebawem mogą okazać się kluczowe chociażby na rynku pracy, a placówki poświęcają na ten cel kolosalne sumy. Jak się okazuje, całkiem niepotrzebnie...

Polskie szkolnictwo podąża za wyzwaniami stawianymi przez współczesny świat kolejnym pokoleniom, wchodzącym na rynek. Zgodnie z oczekiwaniami pracodawców, młodzi ludzie powinni wykazywać się nie tylko samą wiedzą, ale również umiejętnościami jej praktycznego zastosowania. Nic więc dziwnego, że drukarki 3D są już czymś oczywistym na kierunkach mechanicznych, graficznych, a nawet lekarskich. Za kilka lat będą prawdopodobnie równie powszechne w szkołach podstawowych i średnich. Plastikowe modele, które będzie można przygotować na potrzeby zajęć pomogą nie tylko lepiej zapamiętywać, ale przede wszystkim zrozumieć nowe zagadnienia. Poprawią orientację i wyobraźnię przestrzenną, z którą uczniowie coraz częściej mają problem.

Płaci się za jakość - czy aby na pewno...?

Aby w jak największym stopniu przygotować kolejne pokolenia do przyszłości zawodowej, placówki chętnie zaopatrują się w drukarki 3D. Ceny nabywanych urządzeń wynoszą zazwyczaj około kilku tysięcy złotych. Dyrektorzy decydują się na rzekomo polskie marki, które obiecują lepsze parametry oraz funkcjonalność. Taki zakup wiąże się z niemałą sumą pieniędzy i przez to ograniczyć się trzeba do jednego / dwóch urządzeń. Ze względu na tak małą ilość, dostęp do urządzeń mają tylko nieliczni, a inwestycja zaczyna całkowicie mijać się z celem. W rzeczywistości, nie trzeba płacić aż tyle, aby zapewnić podopiecznym urządzenia najwyższej jakości.

Ta sama cena, ta sama jakość, więcej drukarek...

Na rynku dostępnych jest coraz więcej drukarek 3D w przystępnych cenach, które funkcjonalnością i zastosowaniem niekiedy przewyższają nawet te "z górnej półki". W naszej ofercie znajdziesz pakiety przygotowane specjalnie z myślą o placówkach, chcących zapewnić uczniom możliwość osobistego korzystania z urządzeń- a nie tylko obserwowania kolejnych działań nauczyciela pracującego z tą nowoczesną formą druku (od samego patrzenia nikt się jeszcze niczego nie nauczył). Warto zaopatrzyć się w jeden ze specjalnie przygotowanych w tym celu zestawów, zróżnicowanych pod względem poziomu edukacji oraz wieku użytkowników.

Wszystkie pakiety charakteryzuje jeden wspólny punkt - atrakcyjna cena. Po przeliczeniu wartość drukarki wynosi około 1300 złotych. Natomiast jej jakość w niczym nie umniejsza urządzeniom o cenie kilkukrotnie wyższej.

Drukarki na każdy etap nauczania...

Drukarka da Vinci miniMaker jest mała i równocześnie wszechstronna. Idealnie sprawdza się w roli wprowadzenia dla osób początkujących - tu również najmłodszych, dla których bezpieczeństwa została specjalnie dostosowana. Znajdzie się też coś dla zaawansowanych użytkowników nowej technologii. Da Vinci 1.0 Pro nie dość, że jest otwarta na filamenty innych producentów, wyposażona w aluminiowy stół czy WiFi, to dodatkowo umożliwia podłączenie specjalnego modułu do grawerowania. W zestawie typu Advance znajdziesz 8 urządzeń dla początkujących oraz drukarkę dla zaawansowanych - jest to ilość wystarczająca, aby każdy z uczniów mógł na własną rękę stworzyć coś nowego w trakcie zajęć. Dostępne są także pakiety standard i maker lab dla zainteresowanych mniejszą lub większą liczbą urządzeń.

Co ciekawe, w zestawie zawarty jest również specjalistyczny skaner 3D, który w zaledwie kilka minut pozwoli stworzyć wysokiej jakości trójwymiarowe skany. W szkołach znakomicie sprawdzi się wymieniony w nim 3D pen 1.0, w którego skład wchodzą między innymi szablony do tworzenia obiektów, dodatkowe akcesoria i filmy instruktażowe. Do nauczycieli kierujemy program nauczania pomocny w przygotowywaniu lekcji na urządzeniach do druku 3D. Całość uzupełnia program XYZmaker, dzięki któremu uczniowie już od najmłodszych lat będą mogli rozwijać swoje zdolności modelarskie.

Dlaczego warto?

Drukarki wychodzące spod skrzydeł XYZprinting (których dystrybutorem jest AEMCA) to sprzęt stworzony z myślą o tych, którzy nie tylko chcą poznać podstawowe techniki druku 3D, ale również zgłębiać jego tajniki i rozwijać swoje kompetencje. Urządzenia dostarczane do klienta charakteryzują najlepsze parametry i zaawansowanie technologiczne, a sama współpraca odbywa się na bardzo wysokim poziomie. Użytkownik nie musi martwić się o serwis sprzętu, gwarantuje go sam wykonawca. Całości dopełnia cena, która dostosowana jest do polskich portfeli. Oprócz tego firma dostarcza wsparcia telefonicznego dla osób (tj. nauczycieli i wykładowców), które obsługują drukarki 3D w placówkach edukacyjnych.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia do budowania trójwymiarowej rzeczywistości, dobrze trafiłeś. Aby zadbać o jak najlepszą jakość, wcale nie musisz przepłacać. W tej samej cenie zakup więcej urządzeń - wtedy skorzysta z nich jeszcze więcej osób.Oferta do pobrania >>Tutaj<<Powiązane produkty