Drukarka 3D BCN3D EPSILON W50 Zobacz większe

Drukarka 3D BCN3D EPSILON W50

Nowy

BCN3D Epsilon to przemysłowa drukarka 3D do dużych części z materiałów klasy przemysłowej z systemem IDEX o polu roboczym 420mm x 300mm x 400mm.

Dedykowane filamenty 2,85 mm do drukarki znajdziesz tu

Sprawdź PLA

Sprawdź ABS

Więcej szczegółów

38 745,00zł brutto

31 500,00zł netto

Więcej informacji

BCN3D Epsilon W50

przemysłowa drukarka 3D hiszpańskiego producenta zaprojektowana do dostarczania dużych części z materiałów klasy przemysłowej dzięki takim cechom, jak pasywnie ogrzewana komora i pełna zabudowa. BCN3D Epsilon wyposażony w system dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), dostarcza wyjątkowo mocne, funkcjonalne części o jakości i precyzji.

Drukarka 3D BCN3D Epsilon W50

Zaprojektowana, aby umożliwić profesjonalistom dalsze wprowadzanie innowacji, nowa drukarka 3D Epsilon to najbardziej zaawansowana, niezawodna i precyzyjna drukarka 3D wyprodukowana przez BCN3D. Przemysłowa kostrukcja gwarantuje niezrównaną wydajność zarówno podczas protypowania jak i produkcji finalnych częśći i elementów maszyn w halach produkcyjnych.

Niezrównana wydajność

Opierając się na możliwościach stacjonarnych drukarek 3D Sigma i Sigmax, BCN3D z dumą przedstawiamy nową generację maszyn łączących wyższą wydajność, niezawodność klasy przemysłowej i pełny dostęp do bezproblemowej codziennej pracy. To kompletne profesjonalne rozwiązanie do drukowania 3D zostało opracowane, aby umożliwić innowatorom - od producentów po inżynierów i projektantów - łatwe tworzenie funkcjonalnych części, prototypów, przyrządów produkcyjnych i narzędzi; i wszystko, co możesz sobie wyobrazić z najwyższą wydajnością. BCN3D Epsilon to drukarka 3D pracująca w technologii nakładania kolejnych warstw stopionego plastiku (FFF) idealna do środowiska warsztatowego, odpowiednia do zastosowania w prototypowaniu i produkcji małych partii z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych materiałów. Dzięki technologii IDEX, dużej objętości (ponad 50 litrów pojemności) oraz trybowi duplikacji i kopii lustrzanej, BCN3D Epsilon jest w stanie zapewnić rozwiązania technologiczne dla wielu różnych segmentów przemysłu.

Przemysłowa prędkość druku 3D

BCN3D Epsilon to najnowszy model przemysłowej drukarki 3D z systemem dwóch niezależnych ekstruderów (IDEX), która umożliwia druk 3D w wysokiej rozdzielczości - z zastosowaniem wielu materiałów. Drukarki BCN3D korzystają z systemu IDEX, który umożliwia każdej z dwóch głowic drukujących poruszanie się w osi X zupełnie nieależnie od siebie. Dwie niezależne głowice umożliwiają między innymi druk w trybach duplikacji i odbicia lustrzanego a ich efektem jest znaczne skrócenie czasu projektowania i produkcji. Epsilon idealnie sprawdzi się w: produkcji małoseryjnej: dzięki trybom duplikacji i lustra oraz najlepszym materiałom przemysłowym. druku 3D części do maszyn: możliwość drukowania na materiałach z domieszkami włókien, zapewniających najlepszą jakość i wytrzymałość. prototypowaniu: Możliwość drukowania za pomocą ABS, PP i PA w celu uzyskania najlepszych prototypów lub koncepcji.

Nowy standard

Unikalny system dwóch niezależnych ekstruderów IDEX pozwala drukować jednocześnie z dwóch różnych materiałów lub kolorów, zapewniając jednocześnie najlepszą jakość wykończenie powierzchni. Podczas gdy jedna głowica drukuje, druga - bezczynna pozostaje zaparkowana, co zapobiega kapaniu stopionego plastiku na wydruk.

Wydruki multimateriałowe i multikolorowe

Twórz funkcjonalne części, łącząc właściwości dwóch różnych materiałów, takich jak sztywne i elastyczne filamenty lub uatrakcyjnij swoje projekty, drukując w dwóch różnych kolorach.

Wodorozpuszczalne struktury podporowe

Unikaj ograniczeń geometrycznych i drukuj najtrudniejsze części dzięki rozpuszczalnym podporom. Wystarczy zanurzyć model w wodzie i obserwować, jak wsporniki znikają.

Zaawansowany czujnik końca materiału

W drukarce BCN3D Epsilon zastosowano hotendy ulepszone i wyproduktowane przez e3D oraz ekstrudery Bondtech - globalnych specjalistów. Ekstruder pobierając materiał ze szpuli, przepuszcza go przez czujnik, który zatrzyma aktualny wydruk w przypadku wyczerpania materiału. Następnie filament trafia do hotendu e3D, gdzie jest topiony i z najwyższą precyzją osadzany kolejno warstwa po warstwie.

Ekstrudery Bondtech

Ekstrudery w drukarkach BCN3D są wyposażone w zaawansowane, podwójne napędy firmy Bondtech ™, które zapewniają większą kontrolę nad podawaniem materiału, ostrzejsze szczegóły i doskonałą wydajność, bez względu na zastosowany filament.

Wymienne hotendy

Hotendy używane w drukarce 3D BCN3D Epsilon W27 zostały starannie zaprojektowane przez e3D™, aby zapewnić najbardziej płynne i niezawodne wytłaczanie niż kiedykolwiek wcześniej. W zależności od potrzeb oraz specyfiki danego modelu dostępne są hotendy z dyszami o średnicach 0.4mm, 0.6mm, 0.8mm i 1mm oraz specjalna utwardzana głowica Hotend X 0.6mm. Hotendy od e3D ze względu na unikalną konstrukcję cechują się zdecydowanie wyższą stabilnością temperaturową dzięki czemu możemy cieszyć się wyższą precyzją oraz zredukowaną ilością artefaktów wizualnych na wydruku.

Filamenty BCN3D zostały opracowane przez wiodące marki BASF oraz Mitsubishi Chemical.

Drukarka BCN3D Epsilon obsługuje materiały: PLA, ABS, PET-G, TPU, Nylon, PVA (wodorozpuszczalny filament podporowy) PP, PAHT CF15 (kompozyt nylonu z włóknami carbonu), PP GF30 (kompozyt polipropylenu z włóknem szklanym), wszelkiego rodzaju inne kompozyty. Dzięki otwartej polityce materiałowej możesz stosować również filamenty dowolnych innych producentów. Drukarki 3D BCN3D cechują się niebywałą jakością wykończenia powierzchni oraz wiernym odwzorowaniem detali. Głowice pracujące w systemie IDEX posiadają karetki czyszczące dysze dzięki czemu wydruki dwukolorowe i dwumateriałowe są idealnie czyste a kolory nie mieszają się.

Photo

Specyfikacja BCN3D Epsilon W50

 • Technologia : FFF
 • Obszar pola roboczego : 420mm x 300mm x 400mm
 • Obsługiwane materiały : PLA / ABS / Nylon / PET-G / TPU / PVA / Kompozyty, PP, PA + z Hotendem X: PP GF30, PAHT CF15. (otwarta polityka materiałowa - możliwość używania filamentów innych producentów)
 • Średnica filamentu : 2,85 mm
 • Ekstruder : IDEX - system podwójnych niezależnych ekstruderów, hotendy e3D
 • Ilość ekstruderów : 2
 • Rozdzielczość warstw : 0,05 - 0,5mm (zależnie od średnicy używanej dyszy)
 • Temperatura dyszy : Max. 300 ºC
 • Platforma drukowania : Szklana, podgrzewana
 • Max. temperatura platformy drukowania : 120 ºC
 • Kalibracja : Półautomatyczna z asystentem kalibracji
 • Tryby drukowania : Zwykły, Dual - IDEX duplikacja, Lustrzany
 • Typ wyświetlacza : Dotykowy 5"
 • Język interfejsu : Angielski, Hiszpański
 • Filtr HEPA : Filtr HEPA, filtr z węglem aktywnym
 • Łączność : Wifi / Ethernet / Karta SD
 • Oprogramowanie : W zestawie oprogramowanie dedykowane producenta BCN3D Cura, kompatybilność z Slic3r, Simplify3D : Obsługiwane typy plików : STL, 3MF, OBJ, AMF
 • Systemy operacyjne : Windows, Mac, Linux
 • Czujniki : Czujnik końca filamentu
 • Dokładność pozycjonowania X/Y/Z : 1,25 µm / 1,25 µm / 1 µm
 • Rodzaj komory roboczej : W pełni zamknięta, grzana pasywnie do 60 ºC, funkcja pauzy w druku przy otwarciu drzwi
 • Pobór mocy : 840 W
 • Temperatura otoczenia pracy : 15°C - 35°C
 • Firmware : BCN3D Embedded Linux distribution, BCN3D Epsilon - Marlin
 • Certyfikaty : CE, FCC
 • Waga : 37 kg
 • Waga transportowa : 46 kg
 • Wymiary zewnętrzne : 530mm x 690mm x 900mm (z kablami)
 • Gwarancja w cenie : 24 miesiące

30 Inne produkty w tej samej kategorii: