apoller Zobacz większe

Zortrax Apoller SVS

APOLLER

Nowy

Teraz edukacyjna drukarka 3D Minimaker GRATIS

Więcej szczegółów

Na zamówienie

27 670,01zł brutto

22 495,94zł netto

Więcej informacji

Zortrax Apoller

Urządzenie do wygładzania oparami

Zortrax Apoller to inteligentne urządzenie, które automatycznie wygładza modele drukowane 3D w technologii FDM/FFF za pomocą oparów butanonu (MEK) lub acetonu, aby usunąć widoczne warstwy.

Automatyczny proces obróbki końcowej

Zortrax Apoller to inteligentne urządzenie do wygładzania oparami, oferujące wydajność narzędzia klasy przemysłowej. Każdy aspekt procesu wygładzania jest zarządzany za pomocą specjalnych algorytmów, aby modele drukowane w technologii FDM/FFF uzyskały wygląd elementów wykonanych technologią formowania wtryskowego.

Prędkość i łatwość obsługi
Modele należy umieścić szczelnej komorze wygładzającej o wymiarach 300 x 250 x 250 mm. Ustawienia są następnie wybierane na intuicyjnym ekranie dotykowym. Zortrax Apoller potrzebuje tylko 3 godzin na równomierne wygładzenie wszystkich modeli w komorze.
Jakość i wydajność
Para wewnątrz komory wygładzającej krąży w górę, aby równomiernie pokryć model. W ten sposób wszystkie powierzchnie są wygładzane równomiernie. Po zakończeniu procesu wygładzania, Zortrax Apoller obniża temperaturę wewnątrz komory, aby skroplić nadmierną ilość rozpuszczalnika i umieścić go z powrotem w zbiorniku. Jedna butelka 300 ml acetonu lub butanonu (MEK) może być ponownie użyta podczas wielu sesji wygładzających.
Synonim bezpieczeństwa
Precyzyjne systemy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane w celu spełnienia norm wymaganych przez dyrektywę ATEX 2014/34/UE ws. stref zagrożonych wybuchem, dzięki czemu Zortrax Apoller jest łatwy do wdrożenia w warsztatach i bezpieczny w użyciu.
Atest bezpieczeństwa
Precyzyjne systemy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane w Zortrax Apoller w celu spełnienia norm wymaganych przez dyrektywę ATEX 2014/34/UE ws. stref zagrożonych wybuchem. Dzięki temu Zortrax Apoller jest łatwy do wdrożenia w warsztatach i bezpieczny w użyciu.
Kompatybilność z filamentami
Zortrax Apoller używa acetonu oraz butanonu (MEK), które są powszechnie dostępnymi i niedrogimi rozpuszczalnikami. Urządzenie może wygładzać modele wydrukowane w 3D ze wszystkich materiałów opartych na ABS, ASA oraz HIPS, w tym dedykowanych filamentów Zortrax.

Poznaj technologię SVS

Zortrax Apoller wykorzystuje technologię Zortrax SVS (Smart Vapor Smoothing) do wygładzania wydruków 3D oparami z acetonu i butanonu (MEK).

Technologia inteligentnego wygładzania oparami SVS (Smart Vapor Smoothing) w Zortrax Apoller opiera się na zaawansowanych algorytmach zarządzających temperaturą, ciśnieniem i stężeniem par rozpuszczalnika w podwójnie uszczelnionej, hermetycznej komorze wygładzającej. Ciśnienie wewnątrz komory jest utrzymywane zawsze poniżej ciśnienia otoczenia, aby zapobiec wydostawaniu się oparów na zewnątrz.

Kompatybilny z wszystkimi drukarkami 3D FDM/FFF

Urządzenie jest kompatybilne z materiałami opartymi na ABS, HIPS i ASA, niezależnie od ich producenta. To sprawia, że Zortrax Apoller jest sprzętem, który nie zmusza użytkownika do wyboru konkretnych drukarek 3D lub dostawców filamentów.

Powierzchnie jak w formowaniu wtryskowym

W zależności od wykorzystanego filamentu Zortrax Apoller nadaje modelom błyszczącą lub matową powierzchnię. Dzięki usunięciu widocznych warstw, modele uzyskują estetykę zbliżoną do produktów wykonanych w technologii formowania wtryskowego. Proces wygładzania pozostawia materiały na bazie ASA z matowym wykończeniem. Pozostałe filamenty uzyskują błyszczące powierzchnie.

Siodełko od roweru wydrukowane w 3D przy użyciu materiału Z-ULTRAT, wygładzone przez Zortrax Apoller. Siodełko posiada błyszczące wykończenie.

Siodełko od roweru wydrukowane w 3D przy użyciu materiału Z-ASA Pro, wygładzone przez Zortrax Apoller. Siodełko posiada matowe wykończenie.

Zaawansowany system bezpieczeństwa

Komora wygładzająca w Zortrax Apoller jest zabezpieczona układem dwóch redundantnych uszczelek. Ciśnienie w jej wnętrzu jest utrzymywane poniżej poziomu ciśnienia atmosferycznego na każdym etapie procesu wygładzania. Dzięki temu opary nie wydostają się z komory wygładzającej. Ponadto, Zortrax Apoller pozostawia komorę zablokowaną nawet podczas przerwy w dostawie prądu. Po ponownym włączeniu zasilania urządzenie automatycznie oczyszcza komorę przed zezwoleniem na jej otwarcie.

II -/1G Ex h IIA T2 -/Ga

Zgodność z dyrektywą ATEX

Precyzyjne systemy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane w celu spełnienia norm wymaganych przez dyrektywę ATEX 2014/34/UE ws. stref zagrożonych wybuchem. Dyrektywa ATEX składa się z dwóch aktów wydanych przez UE, które regulują dozwolone urządzenia i środki bezpieczeństwa niezbędne w strefach zagrożonych wybuchem.

Wygładzanie seryjne

Zortrax Apoller potrafi wygładzić wiele modeli naraz.

Cały obszar roboczy można wypełnić modelami, o ile znajdują się one w odległości 2-3 cm od siebie. Nie wpływa to na czas pracy urządzenia, ani na ilość zużywanego rozpuszczalnika, zapewniając przy tym taką samą wysoką jakość wygładzania.

Jedna drukarka Zortrax M200 Plus drukuje model pokrywy skrzyni biegów w 73h 40 min, używając filamentu Z-ABS, wysokości warstwy 0,14 mm i wypełnieniu 50%. Drukarka 3D może drukować dwa takie modele na tydzień, natomiast Zortrax Apoller wygładzi je podczas zaledwie jednej sesji, trwającej zaledwie 3 godzin. W ten sposób Zortrax Apoller może wygładzić w jeden dzień wydruki czterech drukarek 3D pracujących non-stop przez tydzień.

Specyfikacja Zortrax Apoller

Parametry urządzenia

Pole robocze
300 x 250 x 250 mm
Łączność
Wi-Fi, Ethernet, USB
System operacyjny
Android
Procesor
Quad Core
Wyświetlacz
Dotykowy; 4'' IPS 800x480'
Kompatybilne rozpuszczalniki
Aceton, butanon (MEK)
Wygładzane materiały
Z-ABS, Z-ULTRAT, Z-ULTRAT Plus, Z-ASA Pro, Z-HIPS
Wygładzanie materiałów innych producentów
ABS, ASA, HIPS

Waga i wymiary fizyczne

Wymiary zewnętrzne (S x G x W)
671 x 396 x 388 mm
Wymiary wewnętrzne
340 x 270 x 260 mm
Waga urządzenia
30 kg

Parametry procesu wygładzania

Maksymalna temperatura pracy
90° C
Minimalna temperatura pracy
-20° C
Minimalne ciśnienie absolutne
0,4 bar
Temperatura pomieszczenia dla pracującego urządzenia
15 – 30° C
Temperatura przechowywania
0 - 35° C

Parametry elektryczne

Natężenie prądu wejściowego
110 V ~ 13,6 A 50/60 Hz ; 240 V ~ 6,3 A 50/60 Hz
Parametry zasilacza
24 V DC @ 14 A, 500 W
Maksymalny pobór mocy
1500 W

Zawartość zestawu

Urządzenie, Starter Kit

5 Inne produkty w tej samej kategorii: