Darmowe programy

|

Post dodany przez aemca.pl

|

0 Komentarz

Do modelowania 3D

Program XYZ Maker stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach drukarek 3D. Idealnie nadaje się na początek przygody z projektowaniem i drukiem 3D, bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze a zarazem dający bardzo dużo możliwości.

Windows 8 lub nowszy Pobierz

MacOS 10.8 lub nowszy Pobierz

Podręcznik użytkownika XYZ MakerPobierz

Programy z serii 123D (https://www.123dapp.com/) firmy Autodesk jest to bardzo przystępny w obsłudze i wykorzystujący wiele różnych możliwości zestaw programów, w którego skład wchodzą między innymi:

  • 123D Design prosty w obsłudze program do tworzenia modeli 3D oparty na inwentorze, łączący w sobie prostotę, przejrzystość i funkcjonalność


  • 123D Catch jest to aplikacja za pomocą której możemy zamienić nasz aparat fotograficzny w skaner 3D. Po wykonaniu zdjęć obiektu możemy wygenerować trójwymiarową siatkę którą po niewielkiej obróbce możemy wydrukować. (aplikacja jest również dostępna na smartfona)


  • Meshmixer Jest to program do obróbki trójwymiarowych siatek pozwalający szybko nauczyć się zaawansowanych możliwości i obrobić nasz plik do wydruku.


  • Freecad (freecadweb.org) jest to program cad posiadający możliwości programów CATIA, Inwentor, Siemens NX, lecz w odróżnieniu on nich Freecad jest zgodny z licencjami wolnego oprogramowania (GPL & LGPL). Dzięki temu mamy profesjonalny program inżynierski legalnie i za darmo.


  • Blender (blender.org) jest to zaawansowany program do grafiki i animacji komputerowej jest jednym z najbardziej popularnych tego typu programów.

Jeżeli jednak nie chcemy projektować naszych modeli sami, zawsze możemy skorzystać ze stron z gotowymi projektami do pobrania

us.gallery.xyzprinting.com

thingiverse.com

123dapp.com

youmagine.com

Powiązane produkty