Smart Cabinet Epsilon W27/250 Zobacz większe

Smart Cabinet Epsilon W27/250

Nowy

Smart Cabinet (SC) przeznaczony jest dla drukarek BCN3D Epsilon W50 i W27. Zwiększa wydajność drukarek, utrzymując materiały w optymalnym stanie i znacznie poprawiając jakość każdego wydruku.

Dedykowane filamenty 2,85 mm do drukarek BCND znajdziesz tu

Sprawdź PLA

Sprawdź ABS

Więcej szczegółów

14 760,00zł brutto

12 000,00zł netto

Więcej informacji

BCN3D Smart Cabinet

 W50W27

Smart Cabinet (SC) może pomieścić do 8 małych szpul (od 750g - 1kg) lub 4 duże szpule (do 2,5kg) filamentów. Szuflada na narzędzia zapewnia wszystko, czego możesz potrzebować, a dzięki dodatkowej przestrzeni do przechowywania Twoje miejsce pracy będzie zawsze uporządkowane i czyste. Smart Cabinet integruje się z drukarkami 3D, materiałami i oprogramowaniem, usprawniając przepływ pracy dzięki szybkiemu i łatwemu ładowaniu do ośmiu szpul filamentu i konstrukcji na kółkach, co umożliwia bezproblemowy transport w obiektach.

Smart Cabinet (SC)

BCN3D Smart Cabinet (SC) oferuje bezproblemową integrację z drukarkami BCN3D Epsilon i maksymalizując ich czas pracy. Kontrola wilgotności filamentu zwiększa wydajność drukarek, utrzymując materiały w optymalnym stanie, a zasilacz bezprzerwowy chroni Twoją pracę przez cały czas, unikając ryzyka utraty zadania drukowania z powodu przerw w zasilaniu.

BCN3D Smart Cabinet (SC)

Smart Cabinet został zaprojektowany w celu wydłużenia żywotności materiałów, ochrony filamentu i zmniejszenia błędów drukowania spowodowanych wilgocią, znacznie poprawiając jakość wydruków. Smart Cabinet (SC) posiada żel, który pochłania wilgoć z powietrza w komorze. Po nasyceniu żel jest izolowany od materiałów i podgrzewany, aż uwolni wilgoć, usuwając ją z systemu. Proces ten skutecznie utrzymuje filament w stanie suchym i optymalnym do użycia.

Wpływ wilgotności otoczenia na drukowanie z włókien higroskopijnych

Jakość druku została przetestowana przy użyciu naszych najbardziej higroskopijnych filamentów, po odtworzeniu środowiska o stałej wilgotności i przechowywaniu każdej szpuli przez 4 dni. PVA zapewniło dobre wyniki drukowania w szerokim zakresie warunków, podczas gdy PA, a zwłaszcza TPU, wymagały znacznie bardziej restrykcyjnego protokołu przechowywania.

Włókna wysoce higroskopijne: wilgotność graniczna

Wilgotność graniczną drukowania uzyskano po przechowywaniu filamentów przez 4 dni w temperaturze 25 ºC i wilgotności względnej właściwej (RH). Zaobserwowaliśmy, że PVA można z powodzeniem drukować, gdy jest przechowywany przy wilgotności względnej do 40%. PA zaczął wykazywać powierzchowną niedoskonałość, gdy był przechowywany przy 30% wilgotności względnej. TPU okazał się bardzo wrażliwy na wilgoć i nie dawał zadowalających wyników przy przechowywaniu powyżej 12% RH.

Wysoko higroskopijne włókna: okres trwałości

Trzy badane higroskopijne włókna poddano ocenie absorpcji kinetycznej. Przy przechowywaniu w typowych warunkach wilgotności (60% RH) każdy filament wymagał innego czasu, aby osiągnąć limit drukowalności. Obliczyliśmy, że PVA można przechowywać na niezabezpieczonej półce nawet przez 12 godzin, zanim będzie potrzebny cykl suszenia. Okres przechowywania PA został oszacowany na 4 godziny, co sprawia, że ​​nie nadaje się do bardzo długich wydruków. Według naszych obliczeń z TPU należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ jego wydajność podczas wytłaczania zaczęła spadać już po 1,5 godziny.

Uzyskaj najlepsze wykończenie

Higroskopijność, czyli skłonność do pochłaniania wilgoci, jest wielkim wrogiem druku 3D, ponieważ jest charakterystyczną cechą większości materiałów termoplastycznych. Nawet niewielki procent wilgoci może negatywnie wpłynąć na większość filamentów, a tym samym na końcowy rezultat zadania drukowania, nie tylko poprzez niedoskonałości pojawiające się na powierzchni druku, ale także niszcząc jego właściwości mechaniczne. Prawidłowe przechowywanie filamentu będzie zatem miało znaczący wpływ na ogólną jakość drukowanych części.

Photo

Kluczowe cechy

Smart Cabinet to rozwiązanie, które pozwala między innymi na zmniejszenie kosztów energii potrzebnych do suszenia filamentów niż w przypadku innych sposobów. Sprawia, że filamenty nie tracą swoich właściwości oraz umożliwia kontrolowanie suszenia materiałów.

Photo

Zalety Smart Cabinet w porównaniu z innymi metodami suszenia:

BCN3D Smart Cabinet:

  • Optymalne dla wszystkich materiałów
  • Niskie zużycie energii: 12 W średnio / 100 W maks
  • 8 przegródek na małe szpule filamentu (4 na duże szpule)
  • Drukuje w suchym magazynie
  • Środowisko o kontrolowanej wilgotności, wysycha bez ciepła
  • Brak części eksploatacyjnych

30 Inne produkty w tej samej kategorii: