Zortrax Inkspire SLA Zobacz większe

Zortrax Inkspire LCD

INKS

Nowy

Bezpłatna dostawa

8 960,00zł brutto

7 284,55zł netto

Więcej informacji

Zortrax Inkspire

Szybka praca i chirurgiczna precyzja

Zortrax Inkspire
Nowa jakość druku z żywicy fotopolimerowej

Zortrax Inkspire wykorzystuje technologię utwardzania fotopolimetów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wyskiej rozdzielczości ekranu LCD z podświetleniem LED UV, któego emitowane światło utwardza je warstwa po warstwie.

Mikroskopijna precyzja
Najmniejszy możliwy obiekt wydrukowany na Zortrax Inkspire to prostopadłościan o rozmariach 50x50x25 mikronów
Stała prędkość
Ta sama wysoka prędkość 20-36 mm/h jest utrzymywana niezależnie od wielkości wypełnienia pola roboczego
Kompatybilne żywice
Obsługiwane są wszystkie żywice, które można utwardzać światłem o długości fali 405 nm
Elastyczne ustawienia
Ustawienia drukowania, takie jak czas naświetlenia warstwy lub przerwy między warstwami, można zmieniać na bieżąco.

Ekonomiczne prototypowanie

Podczas tylko jednego cyklu produkcyjnego można w ekonomiczny sposób wykonać wiele wersji danego prototypu. W ten sposób mogą one szybko przejść ocenę porównawczą, co przekłada się na dużo niższe koszty cyklu rozwoju produktu.

Produkcja seryjna

Drukarki 3D Zortrax Inkspire mogą być dowolnie łączone ze sobą w farmy druku 3D. Ponieważ jedna Zortrax Inkspire może wykonać 77 zaślepek HDMI w ciągu półtorej godziny, 30 współpracujących ze sobą drukarek może zaoferować przybliżoną miesięczną moc produkcyjną rzędu 360 000 do ponad 500 000 części, w zależności od ilości zmian pracujących przy obsłudze farmy. Dlatego Zortrax Inkspire może służyć jako narzędzie krótko, średnio lub wysokoseryjnej produkcji.

Dedykowane żywice

Zortrax Inkspire pracuje z dedykowanymi żywicami Zortrax. Żywice zewnętrznych dostawców są w pełni wspierane o ile mogą być utwardzane światłem o długości fali wynoszącej 405 nm.

Dostępne żywice Zortrax: PRO, FLEXIBLE, DENTAL MODEL, BASIC

Zortrax Resin PRO

Podwyższona odporność

Zortrax Resin pro to żywica epoksydowa, która w porównaniu z Zortrax Resin BASIC ma podwyższoną wytrzymałość na uderzenia oraz zginanie. Oferuję przy tym ten sam krótki czas naświetlania, wysoki poziom detali oraz łatwość post-processingu.

Zortrax Resin FLEXIBLE

Elastyczność i wytrzymałość

Zortrax Resin FLEXIBLE to żywica epoksydowa, która w pewnym zakresie powraca do swojego pierwotnego kształtu po odkształceniu. Zapewnia przy tym gładkie powierzchnie, wysoki poziom detali oraz precyzyjne odwzorowanie krawędzi.

Zortrax Resin DENTAL MODEL

Faktura gipsu

Zortrax Resin DENTAL MODEL to precyzyjna żywica fotopolimerowa, która w dotyku przypomina gips. Zapewnia bardzo wysoki poziom detali, odpowiedni dla dokładnego modelowania dziąseł i zębów. Nie jest biokompatybilna i nie nadaje się do użytku doustnego.

Zortrax Resin BASIC

Nienaganna precyzja

Zortrax Resin BASIC to żywica epoksydowa przeznaczona dla Zortrax Inkspire. Gwarantuje wysoką precyzję oraz bardzo dobre właściwości mechaniczne. Jest także trwała, łatwa w malowaniu i wymaga krótkich czasów naświetlania.

Zastosowania

Drukowanie 3D w żywicy to technologia idealna dla profesjonalistów pracujących w dziedzinach, w których potrzebne są bardzo małe, ale niezwykle szczegółowe modele. Precyzja i szybkość Zortrax Inkspire sprawia, że jest to przełomowe narzędzie dla dentystów jubilerów i producentów zegarków.

Elastyczna produkcja

Drukarki 3D Zortrax Inkspire oferują elastyczne możliwości produkcyjne dla firm wymagających niewielkich, ale precyzyjnych komponentów. Zortrax Inkspire to także doskonałe narzędzie dla inżynierów pracujących w działach badawczo-rozwojowych lub przy liniach produkcyjnych w motoryzacji, lotnictwie czy elektronice użytkowej.

Sztuka i rozrywka

Małe, ale pięknie zaprojektowane modele wydrukowane 3D w żywicy są przydatne dla artystów i branży rozrywkowej. Szczegółowe figurki mogą być wykonane do gier planszowych. Małe skomplikowane prezenty w limitowanych seriach są idealne dla działów marketingu i PR.

Protetyka stomatologiczna

Drukowanie 3D w żywicy jest szczególnie przydatne do wykonywania odlewów dentystycznych szybciej i wydajniej. W porównaniu z tradycyjnymi technikami modelowania dentystycznego, Zortrax Inkspire umożliwia mniej inwazyjne zabiegi wymagające niewielkiego lub żadnego zaangażowania pacjenta. Wydrukowane w 3D modele jamy ustnej pacjentów służą do wykonywania odlewów dentystycznych, protez i mostów.

Biżuteria i wzornictwo

Modelowanie skomplikowanych pierścionków, naszyjników i innej biżuterii wymaga ogromnej precyzji, jaką oferuje dobra drukarka 3D pracująca na żywicy fotopolimerowej. Modele drukowane w 3D są używane w procesie odlewania w wosku traconym. Model główny zanurzany jest w ogniotrwałym materiale odlewniczym w celu utworzenia formy do ostatecznych wyrobów jubilerskich wykonanych z różnych metali.

Chirurgiczna precyzja

Od sztuki po inżynierię, Zortrax Inkspire jest idealny we wszystkich branżach, w których wymagana jest najwyższa precyzja.
Rozmiar pikseli 50x50 mikronów i minimalna wysokość warstwy 25 mikronów pozwala drukować modele 3D bez widocznych warstw lub pionowych linii.
Ludzkie oko nie może zobaczyć pojedynczych pikseli, gdy obraz posiada ponad 336 pikseli na cal.
Gęstość pikseli w modelach 3D drukowanych na Zortrax Inkspire przekracza tę wartość niezależnie od kąta patrzenia.

Dbałość o szczegóły

Zortrax Inkspire został zaprojektowany do drukowania bardzo szczegółowych modeli 3D. Tworzy modele z małych prostopadłościanów o wymiarach 50 x 50 x 25 mikronów.
Z powodu tych mikroskopijnych wymiarów Zortrax Inkspire może być do 9 razy bardziej precyzyjny niż okrągły punkt lasera wiodących drukarek 3D SLA, zwłaszcza przy drukowaniu prostokątnych kształtów.
Porównaj dokładność Inkspire i wiodącej drukarki 3D SLA poniżej.

Zastosowania

Drukowanie 3D w żywicy to technologia idealna dla profesjonalistów pracujących w dziedzinach, w których potrzebne są bardzo małe, ale niezwykle szczegółowe modele. Precyzja i szybkość Zortrax Inkspire sprawia, że jest to przełomowe narzędzie dla dentystów jubilerów i producentów zegarków.

Planowane przerwy

Z-SUITE oblicza, ile żywicy potrzeba do wydrukowania każdej warstwy modelu i pozwala zaplanować pauzę dokładnie wtedy, gdy konieczne jest ponowne napełnienie.

Inteligentne podpory

Czasy utwardzania światłem UV dla modelu i struktur podporowych można ustawić niezależnie.

Zdalne sterowanie

Wydruki można monitorować, wstrzymywać lub wznawiać zdalnie na każdej drukarce Zortrax Inkspire podłączonej do tej samej sieci W-Fi.

Specyfikacja Zortrax Inkspire

Opis

Technologia druku / materiałSLA / DLP - drukowanie żywicą fotopolimerowa
Obszar roboczy - maks. wymiar osi X,Y lub Z... Mały (15-19cm)
Obudowa otwarta/zamkniętazamknięta
ProducentZortrax

30 Inne produkty w tej samej kategorii: