Filament eSun ABS 0,5 Kg Skin Zobacz większe

Filament eSun ABS 0,5 Kg Skin

6922572225220

Nowy

59,00zł brutto

47,97zł netto

Więcej informacji

ABS jest jednym z najczęściej używanych tworzyw sztucznych na świecie. Jest wykorzystywany do szerokiego zakresu zastosowań - w tym klocków Lego i plastikowych przyborów kuchennych. Dlatego łatwo jest zrozumieć, dlaczego jest to również jeden z dwóch najpopularniejszych rodzajów tworzyw sztucznych do drukowania 3D, konkurujący z filamentem PLA.

ABS (akrylonitryl-butadien-styren) jest bardzo trwałym materiałem, dzięki czemu idealnie nadaje się do drukowania części lub przedmiotów, które mogą być narażone na uderzenia, umiarkowane do wysokich temperatur i innych sił.

 

ZALETY ABS

ABS jest tworzywem termoplastycznym, co oznacza, że ​​wraz z nagrzewaniem staje się bardziej płynny, w porównaniu do metali i innych materiałów, które nagle stają się płynne po osiągnięciu określonych temperatur. Ta jakość pozwala na dokładniejszą kontrolę filamentu, ponieważ można go podgrzewać do różnych temperatur dla różnych poziomów płynności.

Zaletami filamentu ABS jest jego wytrzymałość oraz trwałość, z łagodną elastycznością i wolnym tempem degradacji. Ze względu na wyższą temperaturę topnienia ma również znacznie większą odporność na ciepło i może być stosowany do zastosowań w temperaturach od umiarkowanych do wysokich. I chociaż PLA jest powszechnie uważany za filament łatwiejszy do osiągnięcia doskonałych wyników, takie wyniki po prostu nie mogą się równać z tymi, które można uzyskać za pomocą ABS.

Pamiętaj tylko, że do drukowania ABS potrzebujesz podgrzewanego stołu i obudowy, aby dokładniej kontrolować temperaturę. Chociaż przy tak wielu fantastycznych korzyściach w porównaniu z podobnymi tworzywami sztucznymi, wymagania te są co najwyżej trywialne.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Rodzaj filamentu

- ABS

Średnica materiału

- 1,75 mm

Waga całkowita

- 0,5 kg

Temp. Wydruku (° C)

- 220–260

Temperatura stołu (° C)

- 110

Gęstość (g / cm 3 )

- 1,04

Temperatura zniekształceń (° C, 0,45 MPa)

- 78

Wskaźnik szybkości topnienia (g / 10 min) 

- 12 (220 ° C / 10 kg)

Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) 

- 43

Wydłużenie przy zerwaniu (%)

- 22

Wytrzymałość na zginanie (MPa)

- 66

Siła uderzenia IZOD (kJ / m 2 )

- 19

15 Inne produkty w tej samej kategorii: